Lufthansa FlyNet®: łączność bez ograniczeń podczas rejsów dalekiego zasięgu

 

 

Lufthansa FlyNet® - pełna swoboda komunikacji wysoko nad chmurami. Bez względu na to, czy korzystasz z Wi-Fi czy z technologii mobilnej, wszystko (z wyjątkiem rozmów z telefonów komórkowych) jest dozwolone na pokładzie naszych samolotów podczas lotów dalekiego zasięgu. Lufthansa poszczycić się może największą na świecie flotą samolotów międzykon¬tynentalnych z dostępem do Internetu!*. Nasze samoloty A380 są stopniowo wyposażane [w system FlyNet®].


W tym roku, we współpracy z Panasonic Avionics Corporation, będziemy stopniowo wprowadzać tę ofertę serwisową dla większości globalnych połączeń dalekiego zasięgu Lufthansy. TV na żywo na bezpłatnym kanale Sport 24 jest już również dostępna dla naszych pasażerów.

 
top


Wszystkie zalety w skrócie


Bez względu na to, czy chcesz surfować po Internecie dla przyjemności, czy też czas podróży przeznaczysz na pracę, Lufthansa FlyNet® zapewnia Ci idealne warunki:

html_list
  • Szybkie i silne połączenie online podczas rejsów wysoko nad chmurami daje Ci dostęp do Internetu na Twoim laptopie lub smartfonie wyposażonym w funkcje WLAN, we wszystkich klasach podróżnych.
  • Dzięki dużej prędkości przekazu, możesz bez żadnych opóźnień odbierać i wysyłać maile, nawet z potężnymi załącznikami, a także logować się do Twojej wewnętrznej sieci firmowej (Virtual Private Network - VPN).
  • teraz FlyNet® umożliwia Ci także transfer danych przy użyciu technologii GSM i GPRS. A więc gdy tylko osiągnięta zostanie wysokość przelotowa, będziesz mógł skorzystać z telefonu komórkowego aby, np. wysłać bądź otrzymać SMSy czy MMSy lub też zsynchronizować dane przez smartfon.
  • Warunek: Twój operator sieci komórkowej posiada umowę roamingową z AeroMobile, dostawcą usług internetowych w samolocie. Rozliczenie otrzymasz od swojego operatora
 

Funkcja łączności telefonicznej w formie rozmów będzie zablokowana, zgodnie z życzeniem większości naszych pasażerów. Ponadto prosimy pamiętać, że również korzystanie z telefonii internetowej (VOIP) na pokładzie samolotu jest zabronione.

 
top


Pozostań online na pokładzie samolotu – to takie proste!

 

Gdy tylko otworzysz przeglądarkę, automatycznie wyświetli się bezpłatny portal Lufthansa FlyNet®. Oprócz najnowszych doniesień ze świata biznesu i polityki, wiadomości sportowych czy aktualności ze świata rozrywki, znajdziesz tu również serwis pogodowy, informacje o dalszych połączeniach lotniczych lub też będziesz mógł włączyć bezpłatny anglojęzyczny kanał TV na żywo, Sport 24.

 
top


Ceny i płatność


Deutsche Telekom oferuje dwie różne opłaty za korzystanie z Internetu, podane pod nazwą ‘HotSpot Pass Sky’. Akceptowana jest płatność wszystkimi ważniejszymi kartami kredytowymi. Uczestnicy programu Miles & More mogą również użyć posiadanych mil–nagród do uiszczenia należności za korzystanie z Lufthansa FlyNet®.

html_list
  • HotSpot Pass Sky 1 godz.: €9 lub 3,000 mil
  • HotSpot Pass Sky 4 godz.: €14 lub 4,500 mil
  • HotSpot Pass Sky 24 godz.: €17 lub 5,500 mil
 

24 godzinny HotSpot Sky pass może w okresie ważności, być wykorzystany w każdym samolocie Lufthansy wyposażonym w system FlyNet®. Prosimy pamiętać, że opłaty opierają się na tzw. „zasadzie parkometru”. Oznacza to, że HotSpot pass ma określony czas ważności, który rozpoczyna się od momentu, kiedy zalogujesz się po raz pierwszy i nie może on zostać przedłużony poprzez czasowe wylogowanie się z internetu.

Ponadto, jeśli jesteś klientem Deutsche Telekom lub jednego z afiliowanych przy Deutsche Telekom partnerów umożliwiających usługę roaming, możesz szybko i wygodnie zalogować się do odpowiedniej sieci, używając kodu dostępu, o który jednak musisz poprosić przed rozpoczęciem podróży. Wówczas opłata za korzystanie z Internetu poprzez FlyNet® liczona będzie zgodnie z obowiązującą taryfą usług danej telefonii. Prosimy pamiętać, że opłaty za rozmowy telefoniczne z pokładu samolotu liczone są jako ‘międzynarodowy roaming’ i nie zawsze rozliczane są po stawkach zryczałtowanych.

 

*= NB: jedynym wyjątkiem są loty, których trasy przelotu przebiegają nad Chinami – z chwilą wejścia w chińską przestrzeń powietrzną system wyłącza się automatycznie i ponownie włącza się, gdy tylko samolot opuści tę strefę.


Star Alliance