top

Dla określenia bezpłatnego limitu bagażu Lufthansa używa standardowego pojęcia „sztuki”. Dozwolony bezpłatny limit bagażu odpowiada klasie serwisowej i może się różnić pod względem liczby sztuk bagażu, a także ich masy.


Pasażerom statusowym programu Miles & More, oprócz ustalonego limitu, przysługuje dodatkowa ilość bagażu w ramach bezpłatnego przewozu.

Prosimy pamiętać, że informacja o przysługującym limicie bezpłatnego bagażu znajduje się na każdym bilecie lotniczym lub kuponie pasażerskim.

 

Zestawienie limitów bezpłatnego bagażu:

Ogólne
Frequent Travellers
Senators/ członkowie klubu HON/ Star Alliance Gold Members
SWISS Golf Club Members
Klasa ekonomiczna
1 sztuka bagażu do 23 kg
2 sztuki bagażu do 23 kg
2 sztuki bagażu do 23 kg
1 sztuka bagażu do 23 kg
Klasa Business
2 sztuki bagażu
do 32 kg
2 sztuki bagażu
do 32 kg
3 sztuki bagażu do 32 kg
2 sztuki bagażu
do 32 kg
Pierwsza
Klasa

3 sztuki bagażu
do 32 kg
3 sztuki bagażu
do 32 kg
4 sztuki bagażu do 32 kg
3 sztuki bagażu
do 32 kg
Dodatkowy bagaż sportowy**
Wszystkie połączenia z wyjątkiem do/z USA, Kanady Meksyku i Ameryki Środkowej*: + 1 para sprzętu narciarskiego

Wszystkie połączenia z wyjątkiem do/z USA, Kanady Meksyku i Ameryki Środkowej*: + 1 para sprzętu narciarskiego

Wszystkie połączenia z wyjątkiem do/z USA, Kanady Meksyku i Ameryki Środkowej*: + 1 para sprzętu narciarskiego, + 1 torba z kijami golfowymi
+ 1 torba z kijami golfowymi
Wszystkie połączenia z wyjątkiem do/z USA, Kanady Meksyku i Ameryki Środkowej*: + 1 para sprzętu narciarskiego
 

Proszę pamiętać, że dla biletów wystawionych od dnia 15 lipca 2013 maksymalna waga każdej sztuki bagażu to 32 kg, niezależnie od klasy podróży. W przypadku biletów które zostały wystawione przed dniem 15 lipca 2013 nadal obowiązuje maksymalna waga 45 kg na sztukę.*** Maksymalne wymiary każdej sztuki bagażu to 158 cm (szerokość + wysokość + głębokość).Poniżej znajdziesz zestawienie przepisów dotyczących nadbagażu oraz zryczałtowane opłaty za nadbagaż:

Dla biletów wystawionych od 15 lipca 2013 (PDF)

Dla biletów wystawionych po 15 stycznia 2013 (PDF)

Dla biletów wystawionych po 1 czerwca 2012 (PDF)


Lufthansa jest linią lotniczą przyjazną dzieciom i w związku z tym dzieci poniżej drugiego roku życia mają teraz prawo do bezpłatnego limitu bagażu w ilości jednej sztuki bagażu o ciężarze do 23 kg, bez względu na klasę, którą podróżują i port docelowy.


* Belize, Kostaryka, El Salvador, Gwatemala, Honduras, Nikaragua, Panama
** Ciężar dodatkowej sztuki sprzętu narciarskiego lub snowboardingowego nie może przekraczać maksymalnych limitów wagowych określonych dla odpowiednich klas podróżnych.
*** W przypadku poniższych destynacji, dopuszczalny maksymalny ciężar pojedynczej sztuki bagażu wynosi jedynie 32 kg, niezależnie od klasy podróżnej:
Abu Dhabi, Ad-Dauha, Ałma-Ata, Amsterdam, Arabia Saudyjska, Astana, Australia, Billund, Bari, Bazylea, Bruksela, Cypr, Donieck, Dubaj, Dublin, Florencja, Francja, Genua, Hiszpania, Johannesburg, Chartum, Kuala Lumpur, Kuwejt, Luanda, Luksemburg, Malta, Muscat, Neapol, Nowa Zelandia, Republika Południowej Afryki, Rostów, Sofia, Sztokholm, Turyn, Wielka Brytania, Werona

Sztuki bagażu o ciężarze przekraczającym podane limity nie będą przyjmowane do odprawy jako bagaż pasażerski. Będzie można je nadać jedynie jako cargo, po obowiązujących stawkach frachtowych.

Powyższy przepis nie ma wpływu na ustalony maksymalny ciężar ani też na warunki bezpłatnego przewozu bagażu.

 
top

Przepisy regulujące różne limity bezpłatnego bagażu w Klasie Ekonomicznej

W przypadku określonych tras lub niektórych produktów, pasażerów podróżujących Klasą Ekonomiczną Lufthansy (1) obowiązują różne limity bezpłatnego bagażu, zarówno w odniesieniu do ilości sztuk bagażu jak i, w niektórych przypadkach, także ciężaru.

Klasa Ekonomiczna
Do/z Afryki Zachodniej, Wschodniej i Centralnej (2/5)
2 sztuki do 23 kg (50 lbs) każda
Pomiędzy Afryką Południową a USA, Kanadą(5)2 sztuki do 23 kg (50 lbs) każda
Pomiędzy USA a Arabią Saudyjską, Turcją, Katarem, Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Iranem(3)
2 sztuki do 23 kg (50 lbs) każda
Pomiędzy Kanadą a Arabią Saudyjską, Turcją, Katarem, Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Iranem(4)2 sztuki do 23 kg (50 lbs) każda
Podróże rozpoczynające się w USA do destynacji w Indiach(3)2 sztuki do 23 kg (50 lbs) każda
Dla podróży rozpoczynających się w Japonii, z miejscem docelowym w Brazylii
2 sztuki do 23 kg (50 lbs) każda
Podróż rozpoczynająca się w Kanadzie na trasach do Indii, Afganistanu, Bangladeszu, Bhutanu, Nepalu, Pakistanu, na Malediwy, do Sri Lanki, Egiptu, Libanu, Syrii i Jordanu (4)
2 sztuki do 23 kg (50 lbs) każda
Rozpoczęcie Podróży w Kanadzie i Zakończenie Podróży w Prisztinie, Skopje, Sarajewie, Tiranie i Erbil2 sztuki do 23 kg (50 lbs) każda
Podróże rozpoczynające się w Indiach do destynacji w USA, Kanadzie(4)2 sztuki do 23 kg (50 lbs) każdaa
Podróż rozpoczynająca się w Kolumbii (8)2 sztuki do 23 kg (50 lbs) każdaa
Podróże rozpoczynające się w Brazyli(6)2 sztuki do 32 kg (70lbs) każda
Bilet Star Alliance Dookoła Świata(7)2 sztuki do 23 kg (50 lbs) każda
 

1=Nie dotyczy dzieci poniżej 2 roku życia.

2=Angola, Benin, Burkina Faso, Burundi, Republika Środkowoafrykańska, Czad, Dżibuti, Gwinea Równikowa, Erytrea, Etiopia, Gabon, Gambia, Ghana, Gwinea, Gwinea-Bissau, Kamerun, Wyspy Zielonego Przylądka, Kongo (Brazzaville), Kongo (Kinszasa), Wybrzeże Kości Słoniowej, Kenia, Liberia, Mali, Mauretania, Niger, Nigeria, Rwanda, Wyspy Świętego Tomasza i Książęca, Senegal, Sierra Leone, Somalia, Sudan Południowy, Sudan, Tanzania, Togo, Uganda

3=Dotyczy wyłącznie lotów do/z lotnisk docelowych Lufthansy w Stanach Zjednoczonych (Seattle, San Francisco, Los Angeles, Denver, Chicago, Atlanta, Houston, Dallas, Charlotte, Nowy York, Washington, Boston, Philadelphia, Detroit, Miami i Orlando) oraz wyłącznie dla połączeń przez Europę. Odnosi się do całej trasy podróży niezależnie od miejsc przerwy w podróży.

4=Obowiązuje jedynie w odniesieniu do połączeń przez Europę. Odnosi się do całej trasy podróży niezależnie od miejsc przerwy w podróży.

5=Nie obowiązuje w przypadku przerw w podróży (tzn. w przypadku jeśli odbierasz bagaż na czas przerwy w podróży) – z wyjątkiem połączeń do/z USA (w tym przypadku bez względu na przerwy w podróży)

6=Obowiązuje na całej trasie podróży bez względu na ewentualne przerwy.

7=Obowiązuje wyłącznie w odniesieniu do taryf oznaczonych jako ' YRWSTAR1',' YRWSTAR2' i 'YRWSTAR3'.

8= Odnosi się do całej podróży bez względu na ewentualne przerwy podróży na trasie, ale nie stosuje sie w przypadku podróży do destynacji w Ameryce Północnej/Środkowej.

 
top

Kliknij tutaj aby uzyskać informacje o limicie bezpłatnego bagażu dla dzieci, przewozu wózków, foteli inwalidzkich oraz żywności pochodzenia zwierzęcego.

 
top

Zasada MSC (Głównego Przewoźnika) obowiązująca od 1 kwietnia 2011 r.

Od 1 kwietnia 2011 r.: Jeśli geograficznie najdłuższy lub najważniejszy odcinek trasy nie jest wykonywany przez Lufthansę lecz przez inną linię lotniczą, wówczas przepisy tego przewoźnika mogą mieć również zastosowanie w odniesieniu do rejsów Lufthansy lub rejsów oznaczonych numerami Lufthansy.

Jeśli geograficznie najdłuższy lub najważniejszy odcinek trasy jest wykonywany przez Lufthansę, wówczas zastosowanie będą miały przepisy i opłaty obowiązujące od 1 czerwca 2011 r.

Stosowny limit bezpłatnego bagażu podany jest na bilecie.
Zasada Głównego Przewoźnika MSC nie obowiązuje na trasach do/z USA.

 
top

Specjalne przepisy bagażowe obowiązujące na trasach do/z i na obszarze USA:

Zgodnie z przepisami o ochronie praw konsumenta opracowanymi przez Departament Transportu Stanów Zjednoczonych, w odniesieniu do rejsów lotniczych do/z i na obszarze USA zastosowanie mają następujące regulacje:

html_list
  • Jednolite przepisy bagażowe obowiązują w odniesieniu do wszystkich odcinków podróży do/z i po obszarze USA. Określają one limit bezpłatnego bagażu, wymiary i ciężar każdej sztuki bagażu, a także wysokość ewentualnych opłat za nadbagaż i stosowne regulacje odnośnie bagażu podręcznego.
  • Z reguły zastosowanie mają przepisy bagażowe tego przewoźnika, który jako pierwszy podany został w bilecie. Jeśli na pierwszym odcinku podróży wymieniona jest Lufthansa, wówczas przepisy bagażowe Lufthansy obowiązują na wszystkich odcinkach podróży(1) — zarówno w jedną stronę, jak i z powrotem.
  • Jednakże każda linia lotnicza podana w bilecie jako pierwszy przewoźnik może przekazać swe uprawnienia w zakresie nadrzędnych regulacji bagażowych dowolnej innej lotniczej realizującej któryś z odcinków trasy (zwanej ‘Głównym Przewoźnikiem’). W takim przypadku regulacje tej innej linii lotniczej obowiązywać będą na całej trasie podróży.
  • Lufthansa nie może zatem zagwarantować, że w odniesieniu do biletów wystawionych przez Lufthansę w każdym przypadku zawsze obowiązywać będą przepisy bagażowe Lufthansy. Przepisy bagażowe innych linii lotniczych często są odmienne od tych, które stosuje Lufthansa.
 

Więcej szczegółowych informacji o bezpłatnym limicie bagażu obowiązującym na danej trasie znaleźć można na bilecie oraz w potwierdzeniu rezerwacji przesyłanym drogą mailową przez Lufthansę.

(1) Regulacje odnośnie bagażu ręcznego mogą być różne w zależności od obowiązujących lokalnie przepisów.

 
top

Przepisy dotyczące nadbagażu

Jeśli Twój bagaż przekracza dozwolony bezpłatny limit, wówczas możesz go przewieźć płacąc specjalną opłatę za nadbagaż.

Nadbagaż i bagaż specjalny

Nowe przepisy bezpieczeństwa odnoszące się do bagażu podręcznego

Wszystko o nowych rozporządzeniach w sprawie wnoszenia na pokład samolotu płynów i substancji płynnych.

Więcej informacji o bagażu podręcznym

Wskazówki dotyczące odprawy

Z naszymi ofertami odprawy unikają Państwo stresu i oszczędzają cenny czas.

Do wskazówek dotyczących odprawy

Bagaż podróżny ze sklepu Lufthansa Worldshop

Przemyślane rozwiązania dla optymalnego komfortu podczas krótkich i długich podróży.

Do sklepu WorldShop


Star Alliance